אגדה, הגדה שאטו רוברט דומס

את היורש של רוברט דומס, בזמן הליכתו ברחוב קרשצ’אטיק, פתאום הוא ראה את מסעדה שלנו. לאחר שהוא ידע שכאן אפשר לטעם את “בירה חיה”, שמבושלת לפי טכנולוגיות של שאטו סלאבוטיץ’, הוא לא הצליח לעבור ליד. בדיוק כמו שאבותיו העריכו את המסורות של בישול בירה, גם כך את היורש של רוברט דומס נהנה מהבירה שלנו. ברגע שהוא העריך טעמו ושיטת ההכנתו, הוא הציע לתת למבשלת בירה את שמו של האב הקדמון, כי פה בפעם הראשונה הוא ניסה בירה שראויה לשמו של רוברט דומס. שמחנו מאוד שהוא בחר את שאטו, ואנחנו קיבלנו את הצעתו בהתלהבות!

מבשלת בירה

אנחנו מבשלים את בירה ממותגת של שאטו במבשלת בירה פתוחה, בלב המסעדה. למי שאוהב ומכיר יש בתפריט 4 סוגים של בירה, 3 מהם עיקריים – כסף, זהב ופלטינום, ויש עוד סוג אחד שהוא עונתי, ואכי מתאים למצב הרוח של האורחים שלנו. כל אצווה חדשה של בירה, עוברת ביקורת איכותי, שמתבצעת על ידי מומחים בבישול בירה, בסוף תהליך בישול.

"רוברט דומס כסף"

צפיפות 12%, אלכוהול 5%

סוג של בירה קלה, שלא מסוננת וגם לא מפוסטר, עם רמזים נעים של כשות.

"רוברט דומס זהב"

צפיפות 13%, אלכוהול 5%

סוג של בירה אצילית, שלא מסוננת וגם לא מפוסטר, שמכיל טעם מאלט טהור ארומה הופ עשיר.

"רוברט דומס סטאוט"

צפיפות 14.5%, אלכוהול 5.8-6.0%

סוג של בירה כהה, שלא מסוננת וגם לא מפוסטר, שמכיל טעם קרמל וקפה, וגם קצף עבה.

"רוברט דומס מחיטה"

צפיפות 12%, אלכוהול % 5,0 לבון 5,2

בירה קלה, בהירה, עם טעמ הדרי-פרחי

מבשל

אלכסנדר טקצ'נקו

זה מבשל-טכנולוג שלנו, הוא עוקב ושומר על מתכון, משפר אותו, מפתח את המתכונים שלו, והוא גם מציג טכנולוגיות חדשות. אלכס: יש לי השכלה גבוהה, שקיבלתי אותה באוניברסיטת הלאומי בקייב, בתחום של טכנולוגיות מזון, עם תואר ב "תהליכי ייצור תסיסה". אנו מייצרים ארבע סוגים של בירה, מבירה קלה וקלסית, עד בירה כהה. אין לנו מסננים ואנחנו לא עושים תהליך מפוסטר של בירה, ואז בגלל זה, אנחנו קוראים לזה באומץ - בירה חיה. תהליך הבישול בירה כולו, מכיל הרבה שלבים רבים, שיש בהם טכנולוגיות מורכבות ומיוחדים. בכל שלב שהוא ספציפי וגם מסוים, אלכסנדר בודק ומעריך את התוצאה.

ביטוי ממבשל: " רופאים אומרים: 5 כוסות של בירה מפחיתים את הסיכון לחגוג רע את החג יחד".

מטבח

אנחנו לא עושים יצירות מופת קולינריים, אנחנו סתם מכינים אוכל טוב וטעים. רק מוצרים טריים, רק מיומנות וקוהרנטיות בעבודה של הטבחים שלנו מבטיחים לכל אחד מאורחים, את הנאה אסתטית, וטעם עשיר ומלא של אוכל האוקראיני הפופולרי בעולם.בתפריט שאטו רוברט דומס יש הכול למי שאוהב לנוח באיכות הגבוהה. את המטבח במסעדנו היא פתוחה. כל אחד מאורחים, שהוא רוצה ומעוניין, יכול להסתכל על תהליך הכינת האוכל. אנחנו ממליצים לכם לנסות ולטעם את מנות מתפריט הגריל. הנשמה האוקראינית בחיים לא יתן לנו לשחרר האורחים שהם רעבים.